top of page

Nilay Dalay

Nilay Dalay

Hizmet Alanları:

Oyun Ablası/Abisi, Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı, Psikolojik Danışmanlık, Aile Danışmanı, Online Terapi, Oyun Terapisi

Online:

İkisi de olabilir

Bildiği Diller:

İngilizce

Sosyoloji / Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Dokuz Eylül Üniversitesi

0542 628 00 35

GAZİEMİR

İZMİR

200

26 Ağustos 1999 İzmir doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyoloji lisansı üzerinden tamamladım. Ardından formasyon eğitimim ve beraberinde yürüttüğüm aile danışmanlığı, oyun - çift terapisi eğitimlerim ile danışmanlık ve rehber öğretmenliği noktasında yetkinlik kazandım.
Üniversite yıllarımda İzmir'in Gaziemir ilçesinde bulunan bir özel okulda, rehber öğretmen olarak mesleğe giriş yaptım. O dönem henüz üniversite öğrencisi olduğum için benim adıma büyük bir deneyimdi. Üniversite mezuniyetimi aldıktan sonra da kurduğum güzel ilişkiler ve öğrencilerle oluşturduğum güçlü bağlar neticesinde aynı kurumda çalışmaya devam etmekteyim.
Lisans eğitimim sonrasında, Psikoloji Enstitüsü'nün vermiş olduğu eğitimlere katılarak, Aile Danışmanlığı, oyun terapisi, evlilik ve çift terapisi, kriz ve yas terapisi, bilişsel davranışsal terapi alanlarında uzmanlığa kavuştum.
Böylece, genç yaşımda üç yıllık bir deneyime sahip oldum, kendimi geliştirdim ve geliştirmeye devam ediyorum. Rehber öğretmenliğini, aile danışmanlığını veya terapileri bir meslek ve iş olmaktan öte görüyor, insanlarla kurduğum diyaloglar ve oluşan terapötik ilişkiler neticesinde hayatlarında bir noktaya dokunabilmenin büyük mutluluğunu yaşıyorum.

bottom of page