top of page

Hatice Özmen Dirin

Hatice Özmen Dirin

Hizmet Alanları:

İlk ve Ortaokula Destek, Oyun Ablası/Abisi, Matematik Özel Ders, İngilizce Özel Ders, Hızlı Okuma Anlama ve Hafıza Teknikleri, Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı

Online:

Sadece Online

Bildiği Diller:

İngilizce

Coğrafya Öğretmeliği

İstanbul Üniversitesi

0505 020 11 10

ŞİŞLİ

İSTANBUL

225

12 yıllık mesleki tecrübemde kolej, dershane ve devlet okullarında aktif öğretmenlik yaptım. Çalıştığım her kurumda son sınıf öğrencileri ve derece grupları ile sınava hazırlıkta bire bir rehberlik ettim. Yüzlerce öğrenci ile çalışma fırsatı buldum. Kazandığım tecrübeler bana şunu gösterdi; öğrencide fedakarlık azim ve gayret olmadığı sürece hiçbir kurum, koç, özel hoca size başarı getiremez. Geçmişte sınava hazırladığım birçok öğrencim çok güzel liseler, çok iyi üniversiteler kazandı ama size de kazandırım bu benim sayemde oldu diyemem. Onlar emek verdi konfor alanlarını ( uyku, sosyal hayat, sosyal medya) terk etti, çok çalıştılar ve başardılar. Bu benim değil onların başarısıydı. Verdiğim programı bire bir yapan tavsiyelerime uyanlar hedeflerine ulaştı hatta ilk tercihlerine yerleşti. Bunun yanında programı eksik yapan, bu haftanın hedefini diğer haftaya sarkıtan da ona göre bir puan aldı. Demem o ki iş sizde bitiyor gençler. Hocam ne yapacağımı nerden başlayacağımı bilmiyorum kafam karışık plan program yapamıyorum ,bir rehbere ihtiyacım var, biri bana bu hafta bunları yapacaksın hatta falanca günün falanca saatinde yapacaksın desin ben yaparım derseniz doğru yerdesiniz.Ben burada ne kadar anlatsam da ilk seansı yapmadan ne siz tanıyabilirsiniz beni, ne de ben sizi ikna edebilirim.

KOÇLUKTAN ÖNCE BEN BİR ÖĞRETMENİM. Kızım olduktan sonra aktif öğretmenliği bırakmak zorunda kaldım. Öğretmenliği özlediğimi fark ettiğim anda mesleğe geri dönme kararı verdim. Bu sefer öğrencilere birebir dokunabileceğim alan olan EĞİTİM KOÇU olarak döndüm .Koçluk ülkemiz için yeni bir kavramken kendi adıma bunun yeni bir kavram olduğunun düşünmüyorum. İyi bir danışan olmaya çalıştığım o dönemlerde öğrencilerime aynı zamanda koçluk yaptığımı da fark ettim. Düzenli kaynak kontrolü, haftalık çizelge, deneme analizi, her türlü psikolojik destek ve motivasyon, veli görüşmeleri adı konulmamış birer koçluktu. Bunu fark ettiğim anda profesyonel bir koçluk eğitimi almaya karar verdim. Süleyman Demirel Üniversitesi'nden eğitim koçluğu sertifakası aldım. Kendimi daha da geliştirmek ve öğrencilerime faydalı olmak için Hizli Okuma ve Turbo Dikkat aldim . Şuan aktif olarak hem koçlul hem de hizli okuma eğitimi vermekteyim. Ikisini yazilim kullanarak yapiyorum Türkiyenin tek kocluk yazilimi 360kocluk ve 360hızliokuma yazilimini kullaniyorum. Sizinle de çalışmayı çok isterim.

bottom of page