top of page

Berkay ÖZER

Berkay ÖZER

Hizmet Alanları:

İlk ve Ortaokula Destek, Okul Öncesi Eğitim, Oyun Ablası/Abisi, İngilizce Özel Ders, Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı, Satranç, Matematik Özel Ders, Psikolojik Danışmanlık, Online Terapi, Oyun Terapisi, Masal Terapisi, Diksiyon, Yaratıcı Drama

Online:

Sadece Online

Bildiği Diller:

İngilizce

Sahne Sanatları - Tiyatro

Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı

5458683294

URLA

İZMİR

150

11.05.1994 tarihinde İzmir'in Konak ilçesinde dünyaya gelen Berkay ÖZER , ilköğretim öğrenimini Urla/İskele İlk Öğretim Okulu'nda tamamladı.
Tiyatroyla ilk buluşması 2007 yılında 13 yaşında Bademler Köy Tiyatrosu'nu izleyerek oldu.
2009 yılında Urla Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğuna katıldı. Sahneye ilk kez Şinasi'nin Şair Evlenmesi adlı oyunuyla adım attı.
2010 yılının başlarında tiyatro sporu ile ilgilenmeye başlayan ve doğaçlama atölyelerine katılan Berkay Özer, Liseler Arası Doğaçlama Tiyatro yarışmasında ekibiyle birlikte birincilik ödülüne sahip oldu.
2011 yılında Rumuz Goncagül adlı oyunla birlikte sahne yolculuğuna devam etti.
Lise eğitimini tamamladıktan sonra, Dilek Sabancı Devlet Konservatuarını kazanıp Oyunculuk Ana Sanat Dalı bünyesinde 4 yıl tiyatro eğitimi alarak lisans eğitimini de tamamlamış oldu.
Üniversite eğitimi devam ederken;
İtalyan Devlet Sanatçısı Guiseppe Sengiorgi tarafından Gerçekçi Oyunculuk eğitimi,
Fuat Raufoğlu ve Zamine Hacıyeva tarafından 5.nesil Stanislavski Ekol Oyunculuk eğitimi aldı
Okul yıllarında dans etmeye başlayan ve koreografisini kendi çıkardığı 3 dans ile Dr. Banu Demir'in yönettiği 'İstasyon Dans Tiyatrosu' ile rol aldığı; Aynadaki , Kral Lear , Kendi ,Hayvan Çiftliği ,Bir Ata Krallığım , Machbeth oyunlarıyla kendini gösterip geliştirmeye devam etti.
Henüz 25 yaşındayken Direklerarası Seyirci Ödüllerinde ‘Gelecek Vadeden Genç Oyuncu’ ödülüne layık görüldü.
Üniversite eğitimi bittikten sonra çeşitli ustalardan ders ve workshop almayan devam etti.
2019 yılında İzmir'e döndükten sonra 2020 yılına kadar atölyeler, etkinlikler ve festivallerde bulundu.
2021 yılının başında İzmir'in bilinen ve önde gelen tiyatrolarından biri olan Toprak Sahne Tiyatrosu'na girdi. Aktif olarak yönetmenlik, eğitmenlik ve oyunculuk yapmakta olup, tiyatro hayatını geliştirmeye devam etmektedir.

bottom of page