top of page

Lâl Yazır

Lâl Yazır

Hizmet Alanları:

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı, Psikolojik Danışmanlık, Aile Danışmanı, Diyetisyen

Online:

Sadece Online

Bildiği Diller:

İngilizce, Almanca

Klinik Psikoloji

İstanbul Kent Üniversitesi

0531 633 54 42

BAKIRKÖY

İSTANBUL

500

Merhabalar, ben İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) ve Beslenme&Diyetetik çift anadal programını bitirdim. Beslenme ve Diyetetik bölümünün zorunlu stajları kapsamında Koç Üniversitesi Hastanesi, Moodist Hastanesi, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve İstanbul FTR Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde 1'er ay bulundum. Bakırköy'de bulunan, Dual Eğitim ve Danışmanlık Merkezi'nde part-time stajyer psikolog olarak görev aldım. Stajyerliğim boyunca, çeşitli çeviri işleri (İngilizce-Türkçe), sosyal medya içerikleri üretimi ve akademik yazılarla ilgilendim ve danışanlara uygulanan MMPI, VIA, YEBÖ, KTÖ, İBÇÖ vb. testlerin raporlandırılmasında görev aldım. kurumda, Dual Eğitim ve Danışmanlık'ta, Bilişsel Davranışçı Terapi Ekollü süpervizyonlu bir eğitim aldım. Aldığım eğitimler: KLİNİK STAJ PROGRAMI: Bilişsel Davranışçı Terapi Görüşme Teknikleri: Terapiye Giriş Uygulamları Eğitimi
Bilişsel Davranışçı Terapi ile PANİK BOZUKLUK EĞİTİMİ
MMPI Eğitimi ve Uygulayıcı Sertifikası
Bilişsel Davranışçı Terapide Sokratik Sorgulama Teknikleri - Online Eğitim
Objektif ve Projektif Psikolojik Testler Eğitimi
BDT İLE TRAVMA SONRASI STRES BOZUKLUĞU EĞİTİMİ
Seanslarda Terapötik İttifak Geliştirme Yöntemleri
Süpervizyon grubu: Mesleki Paylaşım Semineri
BDT ile OBSESIF-KOMPULSIF BOZUKLUK EĞITIMI
ÇİFT VE AİLE TERAPİSİ EĞİTİMİ (BDT EKOLÜNDE)
Psikoterapide Uygulamalı Müdahale Teknikleri
BDT İLE Depresyon
İleri Düzey Travma Online Staj Programı
Psikoloji ve Yeme - Online Psikoloji Günleri
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
Bunların yanında 2021 Ocak ayında Aile Danışmanlığı Sertifika Programı'na başladım. Ev Okulu Derneği’nde Online Staj yaptım. Akran Mentörluğu Programı kapsamında ilkokul, okul öncesi ve ortaokul seviyesinde çocuklara gönüllü mentörluk yapmaktayım. Psiklogofisi.com, neopsikolog.com, psikologmerkezi.com gibi online psikolojik danışmanlık sitelerinde online terapi tecrübem vardır.
İstanbul Kent Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı tamamlayıp Klinik Psikoloji unvanımı aldım. Şu anda bir eğitim kurumunda Rehber Öğretmen olarak çalışmaktayım.

bottom of page