top of page

Selin Yılmaz

Selin Yılmaz

Hizmet Alanları:

İlk ve Ortaokula Destek, Okul Öncesi Eğitim, Oyun Ablası/Abisi, İngilizce Özel Ders, Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı, Okuma Yazma Eğitimi, Oyun Terapisi, Masal Terapisi

Online:

İkisi de olabilir

Bildiği Diller:

İngilizce, İspanyolca

Psikoloji

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

05326667695

KADIKÖY

İSTANBUL

250

2021 yılında ODTÜ psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesin’de sinirbilim/nörobilim programına kabul aldım ve şuan yüksek lisans eğitimimin tez aşamasındayım. Psikoloji lisans eğitimim boyunca çocuk psikolojine olan ilgim sebebiyle oyun terapisi, masal terapisi ve çocuklarda çözüm odaklı terapi eğitimi aldım. Akabinde edindiğim bilgileri pratikte de görerek öğrenmek adına Özel Koşan Kaplumbağa Anaokulu’nda 2 ay süreyle staj yaptım. Ardından aynı okulda yaz okulu süresince sınıf öğretmenliği olarak görev aldım. Bir sonraki sene için kalıcı sınıf öğretmenliği teklifi almama rağmen yoğun yüksek lisans eğitimim sebebiyle teklifi üzülerek geri çevirdim. Bu sırada 4 ay boyunca aynı ailede oyun ablalılığı yaparak çocuklarla olan iletişimimi pekiştirdim. Çocuklarla geçirdiğim süre zarfınca demokratik eğitim, empatik dinleme, çocuk hakları, şiddetsiz iletişim ve alternatif eğitim gibi kavramlarla tanıştım. Çocuklarla birebir zaman geçirmeye olan sevgim dışında akademik alanda da çocuk psikolojisine yönelik çalışmalarım bulunmaktadır. Önümüzdeki sene Gent Üniversitesin’de yürütmek üzere hazırladığım doktora projem anne-çocuk ilişkisinin çocuklarda empati ve yardım etme davranışlarının üzerine etkisini kapsamaktadır.

Bunların dışında lise eğitimimi Çevre Koleji’nde tamamladım ve İngilizce hazırlık okuyarak iyi bir İngilizce eğitimi aldım. Hatta aldığım iyi eğitim sayesinde ODTÜ İngilizce hazırlığını geçerek üniversitede hazırlık okumadım. Lise ve Üniversite hayatım boyunca birçok uluslararası projede yer aldım. Geçtiğimiz yaz ise Belçika’da 2 aylık staj yaptım. Aynı lisede İspanyolca dersleri aldım ve üzerine yoğunlaşarak dilimi geliştirmeye çalıştım. Uluslararası DELE sınavlarına girerek A1, A2 ve B1 seviyelerinde geçerlilik aldım.

Öte yandan tiyatro, kitap okumak, piyano çalmak, amatör fotoğrafçılık keyifli vakit geçirmek için tercih ettiğim aktivitelerdir.

bottom of page