top of page

Ayşenur Özgören

Ayşenur Özgören

Hizmet Alanları:

İlk ve Ortaokula Destek, Okuma Yazma Eğitimi, Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı, Lise Özel Ders, Kimya, Fen Bilgisi

Online:

Sadece Yüz Yüze

Bildiği Diller:

İngilizce

Kimya Öğretmenliği

Marmara Üniversitesi

MALTEPE

İSTANBUL

350

Kimya Öğretmenliği 4.Sınıf öğrencisiyim. Bölümün aynı zamanda Öğrenci Asistanı olarak çalışmaktayım. Sadece öğrencilere destek olmakla kalmayıp ailelere de okul-sınav süreçlerinde çocuklarına nasıl destek olmaları gerektiğini, yardımcı olacağım. Detaylı olarak bakacak olursak:

Okuma ve yazma eğitimi için; öncelikle neleri biliyoruz neleri bilmiyoruz bunu anladıktan sonra eğitimimize başlıyoruz, harfleri yazmak-harfleri okumaya başlıyoruz, çocuklara ödev ve okuması için seviyeli olacak şekilde kitaplar sağlanacaktır. Verilen ödevler başarı ile sağlanırsa onlara ufak hediyeler başarı sağlanamazsa diye bir şey yok ama diyelim ki ödev yapmadı alacağı hediye bir sonraki haftaya kalır gibi düşünebilirsiniz :)

1. 2. 3. ve 4. sınıf öğrencilerine okul derslerinde yardımcı olmak, sınavlarına beraber çalışmak, ödevlerini beraber yapmak ve en önemlisi çocuklara deneme sınavlarını alıştırmak.(Ağırlıklı olarak fen bilgisi ama diğer derslerine bakıp yardımcı olmaya çalışacağım.) Çocuklarla sadece ders değil, derslerde fen bilgisine yönelik deneyler(evde bulunabilecek malzemeler ile), haftalık veya aylık planlama yapıp (her öğrenci için özel) onlara ödüller vermek(küçük hediyeler-yapılabilirse beraber farklı etkinlikler-aileleri farklı etkinliklere yönlendirme gibi)

5. 6. 7. ve 8. sınıf öğrencileri ile beraber Fen Bilgisi çalışıyoruz. 8.Sınıf öğrencilerine LGS sınavı için koçluk(aileler için de), deneme incelemeleri(tüm dersler incelenip hangi konuda eksik var bunları belirleyip ders çalışma programları hazırlanacak.) 7. Sınıf öğrencilerini de bir sonraki sene için LGS yönelik çalışmalar yapılacaktır.

9. 10. 11. ve 12. Sınıf gençleri ile beraber Kimya çalışıyoruz. 12.Sınıf öğrencilerine YKS sınavı için koçluk(ailelerde destek), deneme incelemeleri (tüm dersler incelenip hangi konuda eksik var bunları belirleyip ders çalışma programları hazırlanacak.) 11. Sınıf gençleri ile de bir sonraki sene YKS yönelik çalışmalar yapılacaktır.

bottom of page