top of page

Berfu Kadıoğlu Yılmaz

Berfu Kadıoğlu Yılmaz

Hizmet Alanları:

İlk ve Ortaokula Destek, Okul Öncesi Eğitim, Oyun Ablası/Abisi, Psikolojik Danışmanlık, Oyun Terapisi

Online:

Sadece Yüz Yüze

Bildiği Diller:

-

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik - Sosyal Hizmet

Sakarya Üniversitesi

ÜSKÜDAR

İSTANBUL

200

Herkese merhaba,
Ben psikolojik danışman Berfu Kadıoğlu Yılmaz. Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyal Hizmet programlarından çift ana dal yaparak mezun oldum. Mezun olduktan sonra bir kolejde okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademesinde okul psikolojik danışmanı olarak görev aldım. Şimdi ise bir merkezde çocuklarla çalışıyorum. Lisans dönemim boyunca MEB'e bağlı bir lisede, Sosyal Hizmet Merkezlerinde, Türkiye Yeşilay Danışmanlık Merkezinde staj yapma imkanı elde ettim ve alanımla ilgili birçok sempozyum, seminer, kongreye katıldım. Yine lisans dönemimde psikodrama atölyesi, işaret dili ve diksiyon kurslarına gitme imkanım oldu. Lisans dönemim ve sonrasında uygulayıcılığını yaptığım şu eğitimleri aldım.
Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Düzey
Bilişsel Davranışçı Terapi 1. Modül
Bilişsel Davranışçı Terapide Değerlendirme ve Yapılandırılmış Görüşme
Aile Danışmanlığı
Çocuk Değerlendirme Testleri (Beier Cümle Tamamlama Testi, Bir İnsan Çiz Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Çocuk Algı Testi, Gessel Gelişim Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Cattel 2A, Cattel 3A, Louisa Duss Psikanalitik Öykü Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Bender Gestalt Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Agte)
Yetişkin Değerlendirme Testleri ( Beck Anksiyete Ölçeği, Beck Depresyon Ölçeği, Beck Uyumsuzluk Ölçeği, Kent EGY Zeka Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi, MMPI)
Çocuk Resimleri Analizi.

Çocuklarla çalışmayı, onların enerjisine uyumlanarak onlara iyi gelmeyi çok seviyorum. İlişkinin gücüne ve ilişkide iyileştiğimize inanıyorum.

bottom of page