top of page

Zeynep Ekşi

Zeynep Ekşi

Hizmet Alanları:

İlk ve Ortaokula Destek, İngilizce Özel Ders, Lise Özel Ders

Online:

İkisi de olabilir

Bildiği Diller:

İngilizce

İngiliz Dili ve Edebiyatı

İstanbul Kültür Üniversitesi

0532 601 52 91

BAKIRKÖY

İSTANBUL

300

Sunduğum İmkanlar
Öncelikle uluslararası belgeli tecrübeli bir hocadan ders almak isterseniz, doğru yerdesiniz. Ayrıca,öğrencilerin halinden anladığım için çok uygun bir fiyata ders veriyorum,üstelik okuyan öğrenciler ile fiyatta anlaşabiliriz. Arkadaşınızla beraber ders almaya karar verirseniz, fiyatta artışa gitmiyorum bu sayede bir kişi fiyatına iki kişi ders almanız sizin için çok uyguna gelecektir. Online yapılan derslerde indirim yapıyorum,dolayısıyla yüzyüze alınanlardan daha uyguna aynı dersi görmüş oluyorsunuz. Ben hem öğrenci açısından daha az yorucu,hem de daha uygun fiyatlı olması açısından online dersi tavsiye ederim,ama tabii takdir sizin. :)

Dersleri Nasıl İşlerim
Derslerimi daha önce de söylediğim gibi öğrencinin seviye tespitinden başlayarak, ihtiyaca yönelik bir müfredat belirleyerek işlerim. Kısacası, kurslar gibi belli bir kitabın standartlarına bağlı kalmadan, kendi müfredatımı oluşturarak bir yol çizerim. Bence böylesi verimlilik açısından çok daha sağlıklıdır. Öğrencinin beklentisini önemserim, bu yüzden öğrenciyi sık sık dinleyip kendi standardımın yanısıra onun beklentilerini de karşılayacak nitelikte dersler işlerim. Konuşma,yazma ve grameri aynı anda öğretir, zaman zaman bazılarına daha çok yoğunlaşarak giderim. Ders sonunda çeşitli alıştırmalar veya ödevler vererek derslerin pekişmesini ve tamamlanmasını sağlarım.

Dersleri online bir platformdan veya yüz yüze karar verilen bir mekanda işlemeyi tercih ederim.

Neden Özel Ders Veriyorum
Ben İngilizce öğrenmenin karşılığının çok yüksek fiyatlar olması gerektiğine inanmıyorum. Uzun süre kursta çalışmış biri olarak, çok basit ve ihtiyaçları karşılamaktan son derece uzak bir müfredatla kursların 1 ayda A'dan Z'ye İngilizceyi sökeceğinizi dair verdiği vaatin gerçekliği tartışılır. Alacağınız özel derste ihtiyacınıza yönelik bir eğitim almış olacaksınız. Birincisi, sizinle birebir ilgilenme şansım olacak. İkincisi, seviyenize hakim bir hocadan ders aldığınız için sizin için en iyisini isteyecek. Özel ders vermemin sebebi sadece ekonomik değil. Ben öğrencileri çok seviyorum bu sebeple onlara faydalı olmak istiyorum. Onları maddi manevi sıkmadan, yormadan İngilizcelerini geliştirmelerine katkı sağlamak istiyorum. Ben deneyimli ve İngiltere'den aldığım belgelerle yetkili bir hocayım, bu donanımımdan öğrenciler neden yararlanmasın?

Tecrübelerim
200'den fazla öğrencim oldu. Türkiye'nin en büyük İngilizce kursu, Dilko'da öğretmenlik yaptıktan sonra öğretmenlik hayatıma özel derslerle devam etmekteyim. İngiltere'den TESOL ve Teaching Practice Certificate belgelerim mevcuttur. Bu belgeler İngilizce'yi anadilim gibi konuşup, anadili İngilizce olmayanlara bu dili öğretebildiğimi kanıtlar niteliktedir.Derslerimi öğrencinin seviyesine göre, çok sıkmadan ama disiplinli bir şekilde işlerim ve dersin sonunda işlenenlere yönelik ödevler veririm. Derste benim için devamlılık,azim ve istikrar çok önemlidir. Derslerimde büyük ölçüde İngilizce konuşmaya özen gösteririm. Hem konuşmanız,hem de yazma-okuma becerileriniz dışarıdaki kurslardan çok daha uygun bir fiyata gelişsin istiyorsanız dersime beklerim :)

Size Neler Kazandırabilirim
Seviyeniz ne olursa olsun, İngilizce ile ilgili ne öğrenmek isterseniz kapım her zaman açık. "Ya ben İngilizce'yi çat pat anlıyorum ama, konuşmaya gelince yapamıyorum", veya "çok hızlı konuşuyorlar anlayamıyorum" gibi şikayetleriniz, veya "akademik veya başlangıç düzeyinde yazma ve konuşma"gibi beklentileriniz varsa, tam olarak doğru yerdesiniz. Başlangıç seviyesinde, temel seviyede, akademik seviyede veya işiniz için yazma, konuşma, gramer ve kendini ifade edebilme becerileri... Derslerimde hepsini bulabilirsiniz. Ayrıca okuyan öğrencilerin okuldaki derslerine destek olabilirim. Benimle ders işlemeye başladıktan 1 ay sonra bile kendinizi ifade etmede farkı görürsünüz çünkü benim ders işleme metodum derste sizin eksiklerinizi tespit edip bunun üzerine gitme ve size bu yönde bir şeyler katma yönündedir. Öğrencilerden aldığım geri dönüşler doğrultusunda bu konuda iyi olduğumu söyleyebilirim. Unutmayın ki öğretmen bazen sizin kaderinizi belirleyebilir ve ben de tecrübeli bir öğretmen olarak size destek olmak için buradayım.

Özel Ders Almak İsteyenlere Tavsiyeler
Alınan her eğitim gibi, özel ders ile İngilizce eğitimi de istikrar ve devamlılık gerektirir. Verdiğim ödevler derste öğrenileni destekleyici ve tamamlayıcıdır,dolayısıyla bu ödevlerin yapılması çok önemlidir. Türkiye'de aşina olduğumuz "ödev yoksa eksi"mantığı tabii ki söz konusu değil :D Fakat ne yapılırsa öğrencinin yararınadır ve bu ödevler öğrenciyi İngilizce seviyesinin gelişmesinde oldukça hızlandırır. Devamlılıktan söz etmişken, çok acil bir durum veya sağlık problemi olmadığı sürece dersin iptal edilmemesi aranın fazla açılmaması açısından çok önemlidir. Çünkü, dil nankördür ve biz ona sevgi, şefkar göstermedikçe unutulur gider.

bottom of page