top of page

Öznur Taş

Öznur Taş

Hizmet Alanları:

İlk ve Ortaokula Destek, Oyun Ablası/Abisi, Okul Öncesi Eğitim, Okuma Yazma Eğitimi, Lise Özel Ders, Matematik Özel Ders, İngilizce Özel Ders, Kimya, Biyoloji, Fen Bilgisi, Türkçe, İspanyolca Özel Ders

Online:

İkisi de olabilir

Bildiği Diller:

İngilizce, İspanyolca

İLKÖĞRETİM MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

05353054423

BEŞİKTAŞ

İSTANBUL

600

*Merhaba Ben Öznur Taş. Boğaziçi Üniversitesi Matematik Öğretmenliği 2023 mezunuyum. Üniversite hazırlık sürecimde kullandığım ders çalışma yöntemleri ve stratejiler sayesinde başarıya ulaştım. Üniversitede aldığım öğretmenlik eğitimi sayesinde, öğrencilerime bu bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarmayı hedefliyorum. Eğitimimi %100 İngilizce olarak tamamladım. Ailemin de eğitimci olması sebebiyle, zaman içinde bu mesleğe gönlünü verenlerden biri oldum. Kendimi bildim bileli hem çalışıp hem okudum ve bu süreçte hemen hemen her seviyeden öğrenciye yüz yüze veya online bir şekilde, Matematik, İngilizce ve Fen bilgisi başta olmak üzere özel dersler veriyorum.

* Öğrencilerin pandemi döneminde geçirdiği zor zamanları bildiğim için, odaklanma problemi, ders çalışma yöntemleri, ADHD tanısı koyulan öğrencilerle etkili ders işleme vb. konularda kendimi geliştirdim. Temel amacım, öğrencilere yalnızca bir öğretmen değil, aynı zamanda onların ders dışında da takiplerini yapan, onlara deneyimlerini aktaran bir mentor olmaktır. Özellikle LGS'ye hazırlanan öğrencilerin sınav sistemleri hakkında çalışmalar yapıp, soru yazıp üretiyorum. Yeni nesil soruları çözme yöntemleri, okuduğunu anlama, stres ve zaman yönetimi gibi konularda çeşitli eğitimlere katılıp sertifika edindim. Bu tarz çalışmalar bana özellikle 8.sınıf ve 12.sınıf öğrencilerimi sınava hazırlama konusunda oldukça etkili tecrübe kazandırdı.

* Derslerimi sistematik ve planlı bir şekilde işlerim ve temel amacım, öğrencinin eğlenerek öğrenmesini sağlamaktır. Bunlar harici, özellikle online olarak ders verirken, çeşitli temel ekipmanlarım mevcut ( gürültü önleyici kulaklık, tablet, bilgisayar vb.)

*Akademik kariyerimin dışında, keman çalıyor, spor yapıyor ve İspanyolca öğreniyorum. Çalıştığım öğrencileri de hobilerine vakit ayırmaları konusunda her zaman desteklerim. Bu tarz hobilerin onların motivasyonunu arttırdığına inanıyorum.

Not: Unutmayın ki bu yolculuk inişler ve çıkışlarla dolu ve benim temel amacım, derslerdeki başarının yanında öğrencilerimin mental olarak da güçlü kalabilmesi, kendini motive hissedebilmesi ve onların yanında olduğumu hissetmeleridir. Her şeyden önce onların ablası olabilmeyi çok isterim :)

bottom of page