top of page

Tuğba Gören

Tuğba Gören

Hizmet Alanları:

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı

Online:

İkisi de olabilir

Bildiği Diller:

İngilizce

Sosyoloji

Ege Üniversitesi

0532 327 81 20

KARŞIYAKA

İZMİR

180

3 senedir Öğrenci Koçluğu yapıyorum. Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı sertifikamı İstanbul Üniversitesi'nden, stres yönetimi, zaman yönetimi, motivasyon, verimlilik vb alanlardaki sertifikalarımı ise çeşitli kuruluşlardan aldım.

Öğrenci Koçluğu; öğrencinin akademik ve sosyal yaşamında başarılarını arttırmak amacıyla kurulan işbirliğidir. Her öğrenci kendine özeldir. Bu yüzden hazır programlar ve genel geçer metotlar kullanmıyorum. Her öğrencimle özel bir bağ kuruyorum. Öğrencinin seviyesine, ders çalışma şekline, hayat tarzına, hedeflerine uygun olarak ona yol arkadaşlığı yapıyorum. Akademik başarısını en üst noktaya çıkarmayı, stresini ve zamanını yönetebilmesini hedefliyor ve gereken yerde motivasyon desteği de sağlıyorum. Akademik anlamda ise; öğrencinin kendisini tanıması, potansiyelini keşfetmesi, hedef belirleme, program hazırlama, analiz, takip, ders çalışma stratejileri, zaman yönetimi, stres yönetimi, sınavlara hazırlık gibi alanlarda çalışmalar yapıyorum.

Öğrenci Koçluğu sürecinde en önemli adımlardan biri etkili dinlemedir. Bu konuda kendimi oldukça geliştirdim. Sabırlı, anlayışlı ve güler yüzlü biriyim. Çocuk ve ergen grubundaki öğrencilerle etkili iletişim kurarak onlarla özel bir bağ kuruyorum. Öğrencilerimin mutluluğunu amaçlıyor ve bu amacım doğrultusunda ailelerle iş birliği yaparak ilerliyorum.

Talebe göre haftalık veya aylık olarak görüşmeler yapıyorum.

bottom of page