top of page

Furkan Uçak

Furkan Uçak

Hizmet Alanları:

İlk ve Ortaokula Destek, Lise Özel Ders, Matematik Özel Ders, Geometri, İngilizce Özel Ders

Online:

İkisi de olabilir

Bildiği Diller:

İngilizce

ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ

MARMARA ÜNİVERSİTESİ

0538 424 91 16

ESENLER

İSTANBUL

130

Merhabalar ben Furkan. Marmara Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. 22 yaşındayım. Üniversiteye hazırlanırken ekstra herhangi bir destek almadan sadece okulumdaki öğretmenlerimi verimli kullanarak hazırlandım. Seviyesi ortalamanın altında olan bi liseden mezun olarak üniversiteye yerleştim ki bu çok kolay değildir. Bu yüzden az da olsa "Bu öğrenci/öğrenciler kazanamaz" algısını kırabilmiş biri olduğumu söyleyebilirim.

Lise son sınıftan beri özel ders vermekteyim. İlk öğrencim de bir lise öğrencisiydi. Üniversiteye geçtikten sonra ise birkaç özel ders öğrencim vardı ve buna ek olarak bir ortaokul etüt merkezinde birebir özel ders öğretmenliği yaptım. Etüt merkezinde her tip öğrenciyi tanıma, onlarla iletişim kurma fırsatı buldum. Bu yüzden öğrenci yaşına, seviyesine yakın ve aynı zamanda sınıflarda da ders verdiğimden bir öğretmen profili çizdiğimi söyleyebilirim. Bunun dışında üniversiteye, mezun ve 12. sınıf olmak üzere öğrenciler hazırladım. Şu an ise aktif olarak bir 6. sınıf, bir 7. sınıf, bir 8. sınıf bir de 9. sınıf öğrencim var. Ders verdiğim alanlardan bahsedersek LGS-TYT-AYT-ilköğretim-ortaöğretim matematik, geometri bunların yanında ortaokula yönelik fen bilgisi başta olmak üzere tüm dersleri verebiliyorum. Sayısalcı olmama rağmen sözel yönüm de gayet güçlüdür. Okulum da yüzde yüz yabancı dil olduğundan ingilizce ile de gayet barışığım. Bazı öğrenciler din kültürü dersinde güçlük çekmekte. Bu alanda da yer yer destek verdiğim kısımlar oldu dolayısıyla tüm dersler için genel destek isteyen veliler de rahat şekilde destek alabilirler.

Öğrencilerle genelde her türlü konuda konuşmaya hazır olurum. Uçuk fikirlerine önyargıyla yaklaşmam onlardan biri gibi dinler eşlik ederim. Futbol, birazcık bilgisayar oyunları, hayvanlara karşı ilgiliyim. Belli periyotlarla köpek barınağına gider, her hafta en az bir kez takım sporu yaparım. Yakın zamanda yurt dışı planlarım olduğundan düzenli ingilizce aktivitelerde bulunuyor bol bol yabancı kişilerle pratik yapıyorum.

Okuyacağım bölümü seçerken birçok farklı yol deneyimledim. İstanbul Üniversitesi spor Bilimleri Fakültesinde birincilik elde ettim. Hava Harp Okulu mülakatlarını geçtim uçuş eğitimlerine katıldım. Bunların yanında küçük yaştan beri birçok sezonluk iş yaptım. Tüm bu denemeler sonucunda şu anda okuduğum bölümde karar kıldım. Dolayısıyla öğrencilerimin ideallerine dair onların ne istediklerini ve potansiyellerinin sınırlarını veya aslında sınırlarının olmadığını iyi aktarabileceğimi düşünüyorum.

bottom of page