top of page

Nilüfer Yücel

Nilüfer Yücel

Hizmet Alanları:

İlk ve Ortaokula Destek, Oyun Ablası/Abisi, Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı, Felsefe, Psikolojik Danışmanlık, Aile Danışmanı, Yaşam Koçu, Online Terapi, Yaratıcı Drama

Online:

İkisi de olabilir

Bildiği Diller:

İngilizce

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Gazi Üniversitesi

0507 421 09 80

ETİMESGUT

ANKARA

100

2019 yılında Gazi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı Programını başarı ile tamamladım. Üniversite yaşantımda teorik ve pratik aldığım eğitimlerin yanı sıra gönüllü olarak pek çok devlet ve özel kurumda çalışmalar gerçekleştirdim. Bu çalışmaların içerisinde bireysel ve grupla psikolojik danışma, aile danışmanlığı, meslek ve kariyer planlama, eğitsel rehberlik gibi başlıkları kapsamakta.
Bunun yanı sıra Bilişsel Davranışçı ekolü benimseyen bir terapi anlayışım vardır. Bu konuda alanında uzman eğitimcilerin seminer ve eğitimlerine katıldım, onlardan süpervizyon destekli uygulama pratiklerimi çocuk, ergen ve yetişkinler olmak üzere farklı yaş gruplarında gerçekleştirdim.
Aynı zamanda gelişimsel test ve envanterin uygulanıp bunların değerlendirilmesi ve psikolojik danışma sürecine entegre edilmesi konusunda çalışmalar gerçekleştiriyorum.
Uzmanlığını aldığım bazı testler;
-Ankara Gelişimsel Tarama Envanteri (AGTE)
-Metropolitan Okul Olgunlu Testi
-Burdon Dikkat Testi
-Çocuk Resimleri
-Beck Depresyon Ölçeği
-Beck Kaygı Ölçeği
-Mesleki yönelimi belirlemeye uygun ilgi ve yetenek envanteri
-Sınav Kaygısı ve Öğrenci Stilleri Envanteri
Mezun olduğum dönemden bu zamana kadarki süreçte okul psikolojik danışmanlığı görevimi gerçekleştiriyorum. Bu süre zarfında farklı sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel yapıya sahip çocuğumuz ve ailemize psikolojik danışma ve rehberlik hizmeti sağladım. Sizlerle yaşam tecrübelerimizi daha anlamlı hale getirmek için sabırsızlanıyorum.

bottom of page