top of page

Tuğbagül Yurtdaş

Tuğbagül Yurtdaş

Hizmet Alanları:

İlk ve Ortaokula Destek, Okul Öncesi Eğitim, Oyun Ablası/Abisi, Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı, Psikolojik Danışmanlık, Online Terapi

Online:

Sadece Online

Bildiği Diller:

İngilizce

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Dokuz Eylül Üniversitesi

KARABAĞLAR

İZMİR

150

Merhaba,

Ben Psikolojik Danışman Tuğbagül Yurtdaş

Dokuz Eylül Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden ile 3.49/4.0 ortalama ile mezun oldum. Eğitim hayatım boyunca birçok akademik çalışmada yer aldım, kongre ve sempozyumları takip ettim.

Lisans eğitimim boyunca RAM’da özel gereksinimli bireylerin vaka incelemelerine ve anaokullarında 2-6 yaş arası gelişimsel gözlemlerine katıldım. Prof. Dr. Diğdem Müge Siyez süpervizörlüğünde lise öğrencilerinde mesleki-eğitimsel-gelişimsel rehberlik çalışmaları ve kariyer danışmanlığı yaptım. Bu kariyer danışmanlığı uygulamalarında Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma ekolü ile çalıştım. Doç.Dr. Yağmur Soylu süpervizörlüğünde bireysel psikolojik danışma yapılarak Bilişsel Davranışçı Terapi ekolü ile çalıştım.

Adlerci Yaşam Tarzı Envanteri, İlgi Envanteri, Myers-Brigss Kişilik Tipleri Envanteri, Cümle Tamamlama Testi, Resim Çizdirme testlerinin uygulamalarını yaptım. Yaşanan son İzmir Depremi sonrasında Bahçeşehir Üniversitesi ve Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik derneği tarafından düzenlenen travma eğitimi aldım. Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Objektif Çocuk Testleri Uygulayıcı Eğitimini başarıyla tamamlayarak çocuklara yönelik yapılan testlerin uygulanması hususunda Türk PDR Derneği tarafından uygulayıcı sertifikası aldım. Sınava hazırlık dönemlerinde öğrencilerin sıklıkla sorun yaşadığı sınav kaygısı ile ilgili BDT Yönelimi Sınav Kaygısı ile Başa Çıkma Yöntemleri konusunda gerekli çalışmalar tamamlanmış ve uygulayacı olmaya hak kazandım.

Yıldız Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlencek olan Aile Danışmanlığı Eğitimi’ne başlanmış olup bu konuda gerekli bilimsel çalışmaları yapmaktayım.

Başta çocuk ergen yaş aralığı ve aile danışmanlığı olmak üzere üniversite eğitimim ile birlikte doğrudan uygulama içerisinde olarak teknik çalışmalar yanı sıra doğrudan uygulama pratiği de kazanmış bir Psikolojik Danışman olarak sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor olacağım.

bottom of page