top of page

Tuğçe

IŞIK

Öğretmen Hakkında:

Merhaba, pedagojik formasyon belgesine sahip, MEB atama kriterlerini karşılayan ve okul ortamını tecrübe etmiş bir öğretmenim. Çocuklarla doğrudan iletişim kurarak her çocuğun bireysel ihtiyaçlarını temel alan ve karakterleri çerçevesinde yaklaşan bir eğitim anlayışı içindeyim, bu sebeple temel dersler ve genel kültür çalışmaları çerçevesinde gelişen bir özel ders geçmişine sahibim. Öğrencilik dönemim dahil sekiz yıldır özel ders vermekteyim. Bu çalışmanın son beş yılını profesyonel alana taşıyarak kendi eğitim ve danışmanlık şirketimi kurdum.

Ders Hakkında:

Küçük yaş gruplarında temel derslere ek olarak yeni nesil eğitim anlayışına zemin hazırlamak amacıyla entelektüel altyapı sağlayan çalışmalara kıymet veriyorum. Bilhassa ilkokul seviyesi için Türkçe, matematik gibi temel derslere ek olarak bireysel ve grup okuma çalışmaları yaparak sözel becerilerini kuvvetlendirmekteyiz. Çocukların eğitim hayatlarının temelini sağlam bir zeminde yükseltmenin gereği olarak okuma-anlama çalışmalarına oldukça önemlidir. Bu konuda disiplinli ve tecrübeli bir öğretmenim.

6, 7 ve 8. sınıflar için derslerim seviye tespitiyle başlayarak şekillenmektedir. Öğrencinin bireysel ihtiyaçlarına yönelik hazırladığım programım ile sistemli bir çalışma vaadediyorum. LGS sınavına hazırlanan öğrenciler sıklıkla yeni nesil soruları anlayamamaktan şikayet eder, bu doğrultuda başarısını arttırmak isteyen öğrencilere destek vererek hedeflerine ulaşmalarında rehberlik etmekteyim. Bu hususta birçok referansım mevcuttur.

Koçluk Hakkında

Tüm seviye öğrenciler için haftalık program hazırlamak, konu takibi yapmak, alışkanlık kazanma becerisine katkıda bulunmak, düzenli takip ve ders dışı iletişim sağlamaktayım.

İlkokul öğrencilerinde yürüttüğümüz çalışmaların çeşitliliğine göre ebevynler ile görüşmeler yaparak yalnızca akademik açıdan değil çocuğun akademik başarısını etkileyecek davranış kazanımlarında da destek vermekteyim.

LGS grubu çalışmalarında ebeveyn ve öğrenciler arasında akademik sürecin takibi, çalışmaların programlanması, düzenli seviye tespiti ile şahsi bir eğitim kurumu niteliği göstermekteyiz. Özellikle akademik kaygıların neticesinde oluşan sorunlarda ebeveyn ve öğrencinin doğru yönlendirilmesi çok önemlidir. Öğrenci koçluğu hizmeti tüm bunları sağlıklı bir forma kavuşturmayı ve öğrencinin adımlarını kontrollü atmasını sağla

Okul:

Celal Bayar Üniversitesi

Bölüm:

Eskiçağ Tarihi

Hizmet Verebileceğiniz Alanlar:

İlk ve Ortaokula Destek, Oyun Ablası/Abisi, Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı, Matematik Özel Ders, İngilizce Özel Ders, Türkçe, Yabancılara Türkçe Eğitimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyal Bilgiler, Tarih, Felsefe

İletişim Bilgisi:

bottom of page