top of page

Esengül

Argun

Her iki bölümde de lisans ve yüksek lisans eğitimim süresince düzenlenen farklı şehirlerde, birbirinden kıymetli isimlerin kurullarında yer aldığı sempozyum, çalıştay ve kurultaylara katılarak, kendimi geliştirmeye çalıştım. Yayımlanan tüm çalışmalarıma; https://independent.academia.edu/ARGUNESENG%C3%9CL ile ayrıca bilimdili.com adreslerinden ulaşabilmek mümkündür. Henüz hazırlık aşamasında olan bilimsel çalışmalarımı da özveriyle sürdürmekteyim.
Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan, “Ücretli Öğretmenler İçin Özel Eğitim Uygulamaları Mesleği”nin, Öğretmenlik ve Öğretim alanını 23.09.2019-04.10.2019 tarihleri arasındaki “Ücretli Öğretmenler İçin Özel Eğitim Uygulamaları” programını başarıyla tamamladım.
Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi, Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi Tarafından 16 Mart-07 Nisan 2021 tarihleri aralığında düzenlenen, “Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi” programını da başarıyla tamamladım. Söz konusu çalışmalar ve aldığım dersler neticesinde, kültürler arası duyarlılığın, çalışma disiplinin, özel gereksinimli ve yabancı uyruklu öğrencilere karşı da tavır ve tutumlarının nasıl olması gerektiğinin bilincindeyim. Bu eğitimler, öğretmenlik mesleğinin özverili ve başarılı bir şekilde sürdürülebilmesi için oldukça mühimdir. Son olarak, Özel bir lisede 2021/2022 eğitim-öğretim yılı içerisinde, uzman öğretmen unvanıyla tarih öğretmenliği yaptım ve aynı yıl içerisinde aynı anda iki ayrı sınıfın, sınıf öğretmenliğini yaptım.

Okul:

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi,Sosyal Bilimler EnstitüsüTarih Anabilim Dalı Yüksek Lisans

Bölüm:

Tarih ile ÇTLE

Hizmet Verebileceğiniz Alanlar:

İlk ve Ortaokula Destek, Oyun Ablası/Abisi, Yabancılara Türkçe Eğitimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyal Bilgiler, Tarih, Rusça Özel Ders

İletişim Bilgisi:

bottom of page